تبلیغات
بچه های تغذیه 91 بوشهر - دکتر زائر بروخ

بچه های تغذیه 91 بوشهر
...nutrition is another world
امکانات وب
دریافت کد جملات شریعتی


Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
کد جست و جوی گوگل

دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شما

دریافت کدهای جاوا برای وبلاگ شما

پرفسور فردیناند زائر بروخ یکی از جراحان برجسته‌ی آلمان بود که در جراحی و نوآوری در این علم دارای جایگاه رفیع می‌باشد و بسیاری از «اولین های تاریخ جراحی» متعلق به او است. اولین جراحی که موفق به عمل روی قلب آدمی شد (جراحی روی بیمارهای قلب، نه پیوند قلب) پرفسور زائر بروخ بود. اولین «عکس‌برداری از معده» از ابتکارات اوست.

. اولین جراحی پروستات توسط او انجام شد. هر چند که روس‌ها مدعی انجام اولین جراحی پروستات هستند.یکی از کارهای مهم او انجام ماساژ قلب در حین جراحی است که اولین بار به نام او ثبت شده است.. » است.

 در اتاق عمل او سه تخت جراحی وجود داشت که استاد جراحی مجروحان را همزمان روی آنها مداوا      می‌کرد. در یکی از آخرین روزهای جنگ المان باروسیه سربازان فاتح روسیه وارد بیمارستان شاریتی و اتاق عمل او شدند و استاد جراح را با لباس سراپا خونی، در حین عمل جراحی یافتند. در اینجا وضعیت برای زائر بروخ اتفاق افتاد که شبیه ارشمیدس دانشمند یونانی در سال 212 قبل از میلادی بود. در این سال لژیونرهای رومی وارد شهر سیراکوز در جزیره‌ی سیسیل گشتند و وارد خانه‌ی‌ ارشمیدس شدند. ارشمیدس مشغول محاسبات هندسی و ریاضی روی یک شکل هندسی بود و توجهی به فاتحان نکرد و رومی‌ها دانشمند یونانی را کشتند به طوری که خونش بر شکل هندسی ریخت. زائر بروخ نیز توجهی به حضور سربازان روسی نکرد و مشغول جراحی روی مجروحان جنگی بود. سربازان روسی اشتباه رومیان را تکرار نکردند و پروفسور زائر بروخ زنده ماند. متاسفانه در سالهای آخر عمر این جراح (در سن 72 سالگی) مبتلا به جنون ادواری شد و خبطها و خطاهای غیر عمدی روی بیماران خود انجام داد که منجر به بازنشستگی او شد. پرفسور فردیناند زائر بروخ در ساعت 4 بامداد روز دوم ژوئیه 1951 میلادی در بیمارستان شاریتی فوت نمود و سه روز بعد او را با روپوش جراحی در تابوت قرار دادند و دفن کردند.

در ضمن جالبه بدونید یکی از دستیاراشم ایرانی بوده(دکتر هجازی) و کتاب زندگی دکتر بروخ با نام «جراح دیوانه» ترجمه ذبیح الله منصوری چاپ شده و در بازار موجوده که واقعا کتاب جالبیهنوشته شده توسط : علی خزایی ( جمعه 28 مهر 1391 ) ( 03:10 )
درباره وبلاگ

اینجا یه چاردیواریه که ما(بروبچ باحال و عاقل ورودی 91 تغذیه) با همکاری هم راه

انداختیمش و با همکاری هم راهش می بریم و اگه خدا بخواد می دوانیمش...

ما حالا حالاها تو این چاردیواری هستیم...

حتی بعد از فارغ التحصیلیمون(اگه خدا بخواد)...

مگه اینکه خیلی بی معرفت باشیم،که اصلا تو مرام ما نیست
آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد نویسندگان :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین بروز رسانی :